Zanim zabierzemy się za naciskanie spustu aparatu, zapewne zastanawiamy się, jak robić dobre zdjęcia. Zasady kompozycji, ustawienia – to sprawy ważne. Dla amatorów rada jest jednak jedna – róbcie to, co lubicie z zaangażowaniem i przyjemnością. Fotografowanie to fantastyczna sprawa. Zadziwiające jest to, że wystarczy jeden ruch palca, by na zawsze zatrzymać uciekający czas – najpiękniejsze chwile.

jak robić dobre zdjęcia

Foto: jbahk.files.wordpress.com

Jak robić dobre zdjęcia…

Jak robić dobre zdjęcia. To pytanie zadaje sobie każdy amator tego bądź co bądź – luksusowego hobby. Odpowiedzi można znaleźć w książkach( a po wizycie w księgarni przekonamy się, że jest ich mnóstwo )albo na stronach internetowych. Szybko przekonamy się też, że poza standardowymi radami na temat podstawowych ustawień( czułość, balans bieli ), odpowiedzi na pytanie: jak robić dobre zdjęcia jest tyle, ilu jest fotografów. Może po prostu zdjęcia trzeba… robić.

Na początku na pewno okaże się, że to, co widzimy nie zawsze jest takim samym obrazem, który potem pojawia się na ekranie komputera. Pewnie zepsujemy sporo ujęć( jak dobrze, że zamiast kliszy mamy teraz bardzo pojemne karty pamięci ), z wielu będziemy niezadowoleni. Początki są zawsze trudne. Odpowiedź na pytanie: jak robić dobre zdjęcia jest gdzieś w nas. Bo to pasja subiektywna, skazana na indywidualne spojrzenie na świat. Bo jakie zdjęcie można nazwać dobrym.

jak robić dobre zdjęcia

Foto: img264.imageshack.us

Jeśli dla fotografa jest ważne, to jest dobre. Jeśli uda się zatrzymać chwilę ważną niekoniecznie dla losów całego świata – zdjęcie jest dobre. Kiedy zastanawiasz się, jak robić dobre zdjęcia, może umknie ci te właśnie chwila. Czytaj, jak stosować zasady, ale przede wszystkim rób to z pasją, dla przyjemności. w końcu jesteś jako fotograf czarodziejem zatrzymującym czas.